far

Yaz sezonu bitti ve sonbahar geldi, sonbaharın etkisi serinleyen hava ve yağmurlar ile hissedilmeye başladı. Her ne kadar sonbaharın hüzünlü bir mevsim olduğu söylense de, bu mevsimde içimizi açacak renkler ve uygulamalar ile 2015 Sonbahar makyaj trendleri daha keyifli olmamızı sağlayacak.

ruj

Sonbahar makyaj trendleri neler, nasıl uygulayabilirsiniz, sonbahar sezonunda makyajda neler moda sizin için hazırladık.

  1. Şeftali tonlarında allık ve gül tonlarındaki allıklar bu sonbaharın trend olan allık renkleri. Kahverengi ve bronz tondaki allıklar yerine sıcak tonlardaki şeftali ve gül tonları bu sonbahar oldukça revaçta olacak.
  2. Naturel renklerin birkaç sezondur popüler olması bu süreçte kırmızı ruju bir süre geri plana atmıştı. Bu durum koyu renk rujlar için de geçerli olmuştu. Ancak bu sonbaharda kahve tonları içeren, kiremit kırmızısı tonda ve diğer tonda kırmızı renkte rujlar yine moda oluyor. Eğer makyaj çantanızda yoksa bu tonlarda rujları eklemenizi öneririz. Koyu renkteki rujları uygun kıyafetlerle ve doğru uygulayarak baştan çıkarıcı bir hava yaratabilirsiniz.
  3. Sonbahar makyajında gözlere siyah kalemle yapılan hatları kenarlara doğru dağıtmak, göz kapağı çizgisine kadar çekilmiş eye liner uygulaması oldukça moda. Böyle bir uygulamayla gözlerinize ayrı bir çekicilik katabilirsiniz. Bir diğer eyeliner tekniği ise çift kuyruklu eyeliner trendi. Göz kalemini yalnızca alt kısma da uygulayabilirsiniz. Gözaltlarına dağılmış göz kalemi ya da maskara bu sezona damga vuracak makyaj trendlerinden biri.
  4. Daha dağınık ve daha özensiz kullanılacak gölgeli dumanlı gözler bu sonbaharda da makyaj trendleri arasında yer alıyor.
  5. Çift renkli far uygulaması ve metalik gözler bu sonbaharda oldukça revaçta olacak. Canlı ve ışıltılı makyaj trendleri bu sonbahara damgasını vuracak. Işıltılı tarzda, altın, bronz ve gümüş renkteki göz farları ile yapılan makyajda dikkat etmeniz gereken püf noktası gözle dışında kalan alanlara daha sade makyaj yapmak. Gözlerinize metalik tonlar uygulayarak sonbahar göz makyaj trendine uygun makyaj yapabilirsiniz. Diğer bir yol ise ve gözün bitiş kısmına daha koyu bir renk, göz pınarının olduğu alana daha açık bir renk uygulamak.
  6. Şeftali tonlarındaki ve mavi tonlardaki farlar sonbaharda da moda olacak.
  7. Kalın ve doğal kaşlar bu sonbaharda oldukça trend olacak.

HENÜZ YORUM YOK