Bebeğiniz gözünüzün önünde hızla büyüyor. Çocuğunuz için her şey keşfetmeye değer yepyeni bir dünya. Bebeğinizin zihni ise hayatı keşfetmeye hazır bir hazine adeta. Bu hazinenin en doğru şekilde yönlendirilmesi, eğitilmesi gerek ama nasıl?

cocuk-bebek-egitim-seti

Eminiz, siz değerli anne ve babalar da en çok bu sorunun cevabını merak ediyorsunuz. Belki direk bir cevap değil ama yönlendirebileceğine inandığımız güzel bir haberimiz var! Çocukların eğitiminde siz  bilinçli ailelerin rolünü biliyor ve bu yazımızın size destek olmasını ümit ediyoruz.

Bebeğinizin eğitimi gelecekte tüm hayatını etkileyecek. Özellikle 0-4 yaş arası dönem kişiliğinin oluştuğu, yeteneklerin keşfedildiği ve öğrenmeye en açık olduğu dönemdir. İşte tam da bu nedenle, uzman pedagoglar ve psikologlar tarafından 9-48 ay arası bebekler için her aya özel hazırlanan “Adım Adım Eğitim Seti” ile çocuğunuzun gelişimin en önemli dönemini değerlendirmenizi öneriyoruz.

Adım Adım’ın aktiviteleri ile bebeğinizle eğlenceli vakit geçirirken bebeğinizin zihinsel, dil, motor, duygusal ve sosyal gelişimine de destek olacaksınız. Her ay ayına özel olarak gelen seti ile çocuğunuz öncelikle bir rutine sahip olacak ve her ay gelecek olan sürprizleri heyecanla bekleyecek. Ayına özel olarak hazırlanmış aktivite kitabıyla kitap üzerinde aktivite yaparak öncelikle kitapları nesne olarak tanıyacak ve sevecek, ileride ise tam bir kurdu olacak. Setin içerisinde ayına uygun olarak hazırlanmış materyallerle, oyunlar kurarak hayal dünyasını ve yaratıcılığını geliştirirken, zihinsel ve motor gelişimine destek olacak. Setin en önemli özelliği ise setin içeriğinin ebeveynler ile yapılıyor olmasıdır. Peki, bu neden bu kadar önemli? Çünkü bebeğinizin öğrenmek konusunda en büyük destekçisi ve örnek aldıkları model, siz ebeveynlerisiniz. Bu sebeple çocuğunuz ile birlikte kaliteli zaman geçirmeniz ve çocuğunuzun gelişimine uygun içerikler ile eğitimine destek olmanız önemlidir. Oyun ile eğitimi birleştirdiğinizde çocuğunuzun eğitim sürecinin ne kadar keyifle geçirdiğini fark edeceksiniz. Geriye ise, çocuğunuzun farklı konulardaki gelişimini izlemek kalacak.

Sizler de çocuğunuzun gelişimine uygun olarak eğitimine destek olmak ve bebeğiniz ile birlikte kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız. Gelin bir adım atın ve çocuğunuz için www.adimadim.com adresinden Adım Adım’a üye olun ve çocuğunuzun eğitim ve gelişimine destek olun!

HENÜZ YORUM YOK