Burçlar karakterimizi oluşturan temel taşlardan biridir.  Beğenilerimiz zevklerimiz, iş hayatındaki seçimlerimiz genellikle bu temel taşlar üzerinden şekillenir.

burçlara göre

Burçlara göre ev dekorasyonu nasıl yapılır?  Burcunuzu biliyorsunuz ancak dekorasyon üzerine ne gibi bir etkisi var bilmiyorsanız, bu yazımızda mutlaka sizde kendinize göre bir şeyler bulacaksınız.

Burçlara göre dekorasyonun 12 özelliği

1- Koç Burcu

Koç burcu iseniz, kesinlikle sanatsal zevklere sahip ve cesur parçalar seçmelisiniz. Kırmızı ve bordo gibi cesur renkleri evlerinde tercih etmelilerdir. Ancak evleri sıkışık olmamalıdır geniş ve ferah ortamlar her zaman tercihleridir bu yüzden dizaynlarını da buna göre yapmalılar.

2- Boğa Burcu

Bu burç adeta dekorasyon aşığıdır. Her boğa burcu lüksü ve kaliteyi sever bu yüzden evini dizayn ederken kesinlikle kaliteli ürün tercih etmeliler daha sonra pişman olmamak adına. Amerikan ve klasik modeller bu burç için oldukça uygundur soft pembe ve mavi tonlarını evlerinde kullanabilirler.   Sıra dışı seçimlerden modellerden uzak durmalarında boğa burçları için fayda var.

3- İkizler Burcu

Burçlar arasında en değişken yapıya sahip burçtur desek abartmış olmayız. Bir anda çok beğendiği bir eşyayı bir anda hiç sevmediği aslında istemediği bir eşya haline getirebilir. Bundan dolayı dekorasyonda enerjisi yüksek ve korkusuz renklerden oluşmalıdır. Aynalar ikizler burcu için vazgeçilmez olduğundan dolayı ev dekorasyonunda bu aksesuarı sıklıkla tercih edebilirler. 

4- Yengeç Burcu

Geçmişe ve yaşanmışlıklara bağlı olan bu burçtan iseniz o zaman dekorasyon da mutlaka antika parçalar seçmelisiniz.  Akvaryum aile fotoğrafları ile dizayn edebilirsiniz evinizi. Ayrıca deniz ya da havuz olan bir ev tercih etmeniz sizin daha huzurlu olmanızı sağlayacaktır. Dekorasyonda mavi ve yeşilin huzur verici tonlarını kullanmalarında fayda var.

5- Aslan Burcu

İhtişamın, şaşanın ve gösterişin temsili olan burç! Evlerini gösterişli dizayn etmekten oldukça hoşlanırlar. Özellikle altın rengi tam olarak onları temsil eder. Evlerinde sütlü kahve şarap renkleri kullanabilirler tam bu burcu yansıtan renklerdir. Eşyalarını en lüksten alırlar ve seçimlerini klasik mobilya ve eşyalardan yana yaparlar.

6- Başak Burcu

Oldukça detaycı bir burçtur ,en ufak göze çarpmayan detaylar bile gözünüzde devasallaşır. Evinizde çok fazla eşya barındırmamalısınız ne eksik olmalı, ne de bir fazla. Dolaplarınız sade ve özenli olmalıdır. Ayrıca organik eşyalar ve kumaşlar bu burçta olanlar için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu tarz eşyalar ve kumaşalar başak burcunu daha mutlu eder.

7- Terazi Burcu

Ev dekore ederken mutlaka evinizin bir köşesinde kitaplık bulundurun kesinlikle kişiliğiniz ve beğenileriniz ile örtüşecektir. Sade sakim ve hafif loş ortamlardan hoşlanırlar bu yüzden evlerini de buna göre dekore etmelerinde fayda vardır. Ofis tarzında dizayn edilmiş ev eşyaları tam onlar içindir.

8- Akrep Burcu

Temizlik ve düzen onlar için her şeydir. Bunu göz önünde bulundurursak kesinlikle kolay temizlenebilir eşyalar tercih etmeliler. Ayrıca evlerini aydınlık şekilde döşemeliler çünkü bu akrep burçlarına daha iyi gelecek ve daha çok mutlu edecektir. 

9- Yay Burcu

Özgürlüklerine fazlaca düşkün olduklarını düşünürsek, otantik çizgiler ve minimalize edilmiş parçalar tam onlara göre diyebiliriz ayrıca gökyüzünün ve denizlerin de rengi olan mavi ev dekorasyonunda onlara ayrıca huzur verecektir.

10- Oğlak Burcu

Hayatının her alanında olduğu gibi ev dekorasyonunda da geleneksellikten yanadır. Kendi kendilerine zaman geçirmeye bayılırlar ve ev hayatı onlar için çok önemlidir. Bundan dolayı yatak odaları ve çalışma odaları onlar için ayrı bir öneme sahiptir. Renk olarak kahve ve toprak renkleri tam olarak onların karakterini yansıtır.

11- Kova Burcu

Burçlar arasında en modern olan burç diyebiliriz, yenilikçi ve yeni şeylere düşkündür. Teknolojik ürünler, çiçekler ev aksesuarı olarak tercih edebilirler. Sanatsal yanlarına bağlı olarak heykeller ve tablolarda evlerinde yer ayırmalılar.

12- Balık Burcu

Bütün zamanlarını evlerinde geçirmekten hoşlanan tiplersiniz, o yüzden evinizde konforu ilk sıralarda tutmanızda fayda var. Pembe, beyaz, eflatun tam da sizin renkleriniz. Yaşam alanlarınızda fazla kalabalık tutmamanız sizi daha huzurlu yapacaktır. Klasiğin modernize edilmiş hali eşyalar tam sizin zevkinize göre.

 

HENÜZ YORUM YOK