Çocuk odalarını dekore ederken şıklığı ve rahatlığı kadar onların rahatça oynayabileceği, eğlenceli aktiviteler yapabileceği mekanlar hazırlamak önemlidir. Çocukların en çok sevdiği aktivitelerden biri şüphesiz resim yapmaktır. Hal böyle olunca odalarında keyifli bir şekilde yazıp çizebilecekleri kara tahtalara yer vermek kaçınılmaz olur. Sizler için birbirinden güzel ve farklı kara tahta dekorasyon örneklerini bir araya getirdim. Bu renkli fikirlerden ilham alabilirsiniz.

yazı-tahtasi

Odalarında ayaklı yazı tahtaları kullanabileceğiniz gibi, yaratıcı fikirlerle farklı yazı tahtaları oluşturabilirsiniz. Mesela duvarın bir kısmını siyaha boyayarak yazı tahtası görünümü verebilirsiniz. Böylece çocuğunuz resim konusundaki yeteneğini özgürce sergilerken, aynı zamanda odasının duvarları kendi yaptığı şaheserle süslenmiş olur.

kara-tahta

Odasının duvarında ev ve ağaçlardan oluşan kara tahta görünümlü değişik bir dekora da yer verebilirsiniz. Çocuğunuz bunun etrafına hayal gücünü kullanıp değişik objeler çizerek kendi tablosunu yaratabilir. Bu tarz bir dekor çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştirmesine de yardımcı olacaktır.

kara-duvar

Duvarın bir bölümünü siyaha boyattığınız odasında ona sınırsız bir yazı ve çizim keyfi yaşatabilirsiniz. Bu dekor, şıklığa ve görselliğe oldukça önem veren anneler için biraz uzak görünse de çocukların oldukça hoşuna gidecektir.

kara-tahta-4

Dilerseniz duvarınıza çerçeve edilmiş kara tahtalar asarak daha şık ve temkinli bir çözüm yaratabilirsiniz.

tahta-cerceve

Çocuk odasına kara tahta uygulamak için bir başka fikir daha. Çocuğunuzun odasındaki dolapların kapaklarını kara tahtaya çevirebilirsiniz. Böylece hem farklı hem de dekoratif bir yazı köşesi hazırlamış olursunuz.

kara-tahta-dolap

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER