kahverengi-koltukDekorasyonun kahverengi ve tonları en çok tercih edilen, vazgeçilmez renklerdir. Duvarlardan yerlere, mobilyalardan aksesuarlara kadar her bölümde sıklıkla karşımıza çıkan bu rengin ayrı bir havası ve büyüsü vardır. Çoğu insana her ne kadar soğuk bir renk olarak gelse de tonlamalar yapıldığında ve farklı renklerle kombinlendiğinde ortaya çok güzel görüntüler çıkarabilir. Hem kullanımı kolay olan, hem de her tarz dekorasyona uygulanabilen kahverengi ve tonlarından malzeme bulmakta oldukça kolaydır. Size sadece doğru yerde doğru kahve tonlarını kullanmak kalır. Bu da gözünüzü korkutmasın. Birkaç ipucu ile bu işin içinden de kolaylıkla çıkabilirsiniz. Peki, nedir bu ipuçları? İşte dekorasyonda kahve tonları kullanmanın ipuçları;

  • Kahve tonlarında mobilyalar arasından seçim yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak odalarınıza göre bu tonlamaları doğru yapmalısınız. Oturma odalarını ve çalışma odalarınızda kahvenin açık tonlarını tercih etmelisiniz. Bu tonlamalar ruhunuzda dinginlik yaratacaktır. Aynı zamanda kararlılık ve durağanlığı da ifade etmektedir. Koyu tonlardan uzak durmanız sürekli zaman geçirdiğiniz ve kendinizi en iyi hissetmeniz gereken oturma ve yatak odalarınızda huzurlu olmanıza yardımcı olacaktır. Mobilya seçiminizi yaptıktan sonra bu mobilyaları kombinleyeceğiniz renk seçimi tamamen arzunuza kalmış. İsterseniz çok uçuk ve hareketli renklerle kombinleyerek odaları canlandırabilir, isterseniz aynı tonlarla devam ederek bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

kahverengi-koltuk-1

  • Kahve tonlarının kullanıldığı salonlarda ise kombinleyeceğiniz renklerin ağırlığı koruması gerekir. Oturma odası renkli ve cıvıl cıvıl olabilir ancak evlerin salonu şık ve ağır olmalıdır. Bunu da en iyi yansıtan orta ve açık tonlarda kahverengidir. Bu renkle birlikte krem, bej ve baharat tonlarının kullanımı iyi bir ipucudur.
  • Kahve tonlarında seçilen mobilyalar uzun ömürlüdür. Dekorasyon modası sürekli değişir. Bu gelişmeye ayak uydurmak oldukça masraflı olacaktır. Ancak kahve ve tonlarından mobilyalar kullanırsanız bu rengin modası hiç geçmeyecektir. Bu süreçte sadece aksesuarları değiştirerek trendlere ayak uydurabilirsiniz.
  • Kahve tonları birçok dekorasyon tarzının da ana rengidir. Doğallık ve sadeliğin taşıyıcısı olan bu renk turuncu, sarı, mavi, lavanta ve yeşil gibi birçok renkle uyum sağlayabilir. Ortama ve kullanılan mekâna göre istediğiniz renklerle dekorasyonu tamamlamanız kolay olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK