goz-4

Makyajın kusurları kapatma ya da güzellikleri ön plana çıkartma özelliklerini kullanarak kadınlar çok daha dikkat çeken ve kendilerine yakışan tarzda makyaj yapabilir. Makyajda özellikle gözlere dikkat çekilmek isteniyorsa, göz makyajı baştan çıkarıcı bir hava yaratılacak şekilde yapılmalı. Gözleri ön plana çıkaran bazı makyaj hilelerini doğru uygulayarak daha dikkat çekecek ve etkileyici bir göz makyajı yapabilir, size bakanları etkili bakışlarınızla kendinize hayran bırakabilirsiniz.

goz-1

Gözlerin yüzde yapılan makyajda daha çok dikkat çekmesi, gözlerin daha büyük ve güzel görünmesi için nasıl göz makyajı yapılmalı, işte size bunları sağlayacak 9 makyaj hilesi.

  1. Göz makyajında kullanılan renklerin gözlerde yarattığı ayrı bir etki vardır. Göz kapaklarında nötr veya açık renk far kullanmak gözlerin daha büyük görünmesini sağlayabilir. Göz makyajında doğal renkler kullanmaya önem verin. Doğal gölgeler gözleri çok daha güzel gösterir.
  2. Göz rengine uygun tonları kullanarak makyaj yapmak göz rengini daha çok ortaya çıkarır ve gözlere daha çok dikkat çeker. Gözleriniz ela ise altın renklerini kullanarak hoş bir görünüm yaratabilir, buğulu bir göz makyajı tercih ediyorsanız koyu gri ile bu havayı yakalayabilirsiniz. Lacivert renkle yapılan makyaj ela gözleri daha derin gösterebilir. Yeşil gözlere mor, yeşil, bordo, bakır ve altın tonları çok yakışır. Siyah gözlüler kahverengi, lacivert, koyu mavi, gri tonlarını tercih edebilir.
  3. Gözlerin arasındaki boşluk fazla ise üst göz kapağının ortasını kaş kemiğine kadar gölgelendirebilirsiniz. Birbirine yakın gözler, göz kapağının üstü gözün dış köşelerine doğru üçgen olacak şekilde gölgelendirilerek daha ayrık gösterilebilir. Göz kapaklarının dış yarısına koyu renk far sürerek gözlerin arasının daha açık görünmesini sağlayabilirsiniz.
  4. Seyrek kaşlara sahipseniz kaşları netleştirmek için kaş farı ya da kaş kalemi kullanabilirsiniz. Kaşları netleştirmek ve kendine uygun kaş şeklini doğru belirleyebilmek dikkatin göz çevresine çekilmesinde etkili olabilir.
  5. Göz makyajınızın daha uzun süre kalmasını istiyorsanız far sürmeden önce göz kapaklarınıza göz fondöteni uygulayın. Suya dayanıklı malzemeler tercih edin.
  6. Gözlerinizi daha büyük göstermek ve onlara parlaklık kazandırmak istiyorsanız gözlerin iç kenarlarına gümüş renkte bir göz farı kullanarak biraz ışıltı verin.
  7. Gözlerinizin beyaz kısımlarını daha parlak göstermek istiyorsanız gözlerin altına açık mavi bir kalem veya hafif bir şekilde mavi far sürebilirsiniz.
  8. Gözlerinizin içine uygulayacağınız beyaz ya da bej renkli bir göz kalemi sayesinde gözlerinizi daha büyük ve aydınlık gösterebilirsiniz. Gözleriniz küçük ise siyah veya kahverengi gibi koyu renkler kullanarak gözlerin içine kalem uygulamak gözlerin çok daha küçük görünmesine sebep olur. Ayrıca gözlerinize ağır bir makyaj yaptıysanız göz içine uyguladığınız beyaz kalem ile çok daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
  9. İyi bir kirpik kıvırıcısı ve maskara kullanın. Dolgun ve kıvrık görünen kirpikler gözlerin hem daha büyük görünmesini sağlar hem de dikkati gözlere daha çok çeker. Kirpik kıvırıcı ile kirpikleri düzelttikten sonra maskarayı hem üst kirpiklere hem de alt kirpiklere uygulayın. Kirpiklerinizde topaklanma olmasını önlemek için rimelinizin fırçasını kullanmadan önce mutlaka temizleyin.

goz

 

HENÜZ YORUM YOK