1Elma tipi vücutlu kadınlar genellikle vücutlarının üst kısmındaki kilolardan şikayetçidir.

Bu vücut tipinde genellikle göğüsler dolgun, karın bölgesi kilolu olup bacak ve basenler bölgeleri daha incedir.  Elma tipi vücutlu kadınlar kendilerine uygun kıyafetler seçmek için bazı püf noktalarına dikkat ederek çok şık ve stil sahibi olabilirler.

Elma tipi vücudu olanların öncelikle dikkatleri karın bölgesinden uzaklaştırması, üst kısımlarını daha zayıf gösterecek, alt kısımlarını ise ölçülü oranda geniş gösterecek kıyafetler seçmelidirler.

3

Elma vücut tipinde kadınlar stillerini oluştururken nelere dikkat etmeli?

İşte şıklığınızı tamamlayacak 9 giyim önerisi…

  1. Elma vücut tipinde kadınların dikkati karın bölgelerinden uzaklaştıracak giyim şekline önem vermeleri gerekir. Bu nedenle üst kısma giyilen büyük desenli giysilerden, kısa ceketlerden, vücuda tam yapışan bluzlar ve kısa gömleklerden kaçınmaları gerekir. Üst bedende yatay çizgiler ve desenler bu vücut tipi için uygun değildir. Boyuna çizgili gömlekler ve bluzlar, basenlere kadar inen ceketler bu tip vücuda sahip kadınlar için çok daha iyi bir seçimdir.
  2. Hem karnı gizlediği hem de basenleri daha ince gösterdiğinden dolayı tunikler elma vücutlu kadınlar için ideal bir seçimdir.
  3. Düşük bel ve çok dar paçalı pantolonlar bu vücut tipi için pek uygun değildir. Çok dar pantolon modelleri vücudun üst kısmının kalınlığını ortaya çıkaracağı için tercih edilmemeli. Yüksek belli, düz pantolonlara yönelmek daha uygun.
  4. Kalın askılı bluzlar kolları ortaya çıkardığı ve dikkatleri kollara çektiği için elma vücut tipi kadınların tercihleri arasında yer alabilir.
  5. Bu vücut tipine sahip kadınların bacakları ince olduğundan dolayı bacaklara dikkatleri toplayacak yüksek belli, mini veya diz üstü modelde etekler ya da kısa elbiseler giymek onları çok daha şık gösterecektir.
  6. Boynu açık bırakan V yakalar vücudun üst kısmını daha uzun göstermesi nedeniyle elma vücut kadınlar için en iyi yaka tercihidir. Bu tarz bluz ve elbiseler seçerek daha ince bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  7. Elma vücut tipine sahip kadınlar kolye seçiminde kısa modellerden uzak durmalı. Aynı şekilde kısa boyda fularlar da kullanmamalılar.
  8. Gece elbisesi seçilirken göğüs bölgesini ve bacakları ön plana çıkararak bel bölgesinin gizlenebileceği kısa ve V dekolteli abiye modellere yönelmekte fayda var.
  9. Elma tipi vücut şekline sahip kadınlar üçgen ve straplaz sütyenlerden uzak durmalılar. Hem elma vücut tipine hem de küçük göğüs ölçüsüne sahip kadınların kesinlikle dolgulu sütyenleri tercih etmeleri daha uygun olacaktır.

 

HENÜZ YORUM YOK