Misafirlerinizi banyonuzun dekoruyla şaşırtmaya ne dersiniz? Eğer farklı olmayı sevenlerdenseniz, bunu banyonuzun dekoruna da yansıtabilirsiniz. Evinizin küçük tuvaletlerini sıradışı ve şık bir görünüme sokmak oldukça kolay. Bunun için sınırları biraz zorlayıp, değişikliklere açık olmak yeterli. Sonrası küçük dokunuşlara kalıyor. Sizler için ilham alabileceğiniz birbirinden farklı banyo dekorasyonlarını bir araya getirdik. Bakalım hangisi hoşunuza gidecek?

banyo-farklı

 

Küçük tuvaletinizin duvarını şehir manzarasından oluşan bir duvar kağıdı ile kaplatarak banyonuza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Gökdelenlerle dolu siyah-beyaz duvar kağıdı banyonuza derinlik katarken, misafirleriniz büyüleyecektir. Mekana canlılık vermesi açısından ahşap bir lavabo tezgahı iyi fikir. Küçük yuvarlak bir ayna ve buzlu camdan çanak lavabo kullanarak ise hem duvarın görüntüsünü kesmemiş olur, hem de daha ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz.

banyo-duvar-kagidi

Sıradan banyo takımından oluşan bir tuvalet nasıl olur da, bambaşka bir havaya bürünür diyorsanız, yukarıdaki örnek bunun en güzel kanıtı olabilir. Banyonuza farklı ve şık bir görünüm katmak için özenle seçilmiş, değişik bir duvar kağıdı yeterli. Eski zamanların kadınlarını anımsatan onlarca kadın figüründen oluşan bu değişik duvar kağıdıyla sade dekore edilmiş banyonuzu bir anda sıradışı bir havaya sokabilirsiniz. Son derece dikkat çekici olan duvar kağıdını yalın aksesuar ve aydınlatmalarla tamamlamanız uygun olacaktır. Üst üste dizilmiş üç yuvarlak ayna, duvar kağıdındaki yuvarlak şekillerle harika bir uyum yakalayabilir.

banyo-puantiye

Sade, sıcak ve samimi bir banyo için, hasır ve ahşaptan yararlanabilirsiniz. Klozetinizin arkasındaki duvarı puantiyeli duvar yapıştırıcıları ile süsleyip ortama sevimli bir hava katabilir, eski ahşaptan bir kasayı duvar rafı olarak değerlendirebilirsiniz. Hasır tuvalet kağıtlığı ve gazetelik ile sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz.

tuvalet

Banyonuzun duvarını gazete kupürleriyle kaplamak aklınıza gelir miydi? Gazete küpürlerinden oluşan bir duvar kağıdı veya kendi bir araya getirdiğiniz gazetelerle sıra dışı bir banyoya imza atabilirsiniz. Farklı tarzda ve malzemeden aksesuarları bir araya getirerek ilginç ve hoş bir banyo hazırlayabilirsiniz. Ahşap dolaplı ayna, tel raflar, ayaklı nostaljik küvet, değişik tablolarla modern ve klasik etkiyi bir arada yaşatabilirsiniz.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER