Çekici bakışlara sahip olmanın yolu bakımlı kaşlardan geçiyor. Kaşlar, bakışlar kadar yüzün ifadesini de etkilediği için bakımlı, gür ve mükemmel olmalı.

kaşlar

Güzel ve şekilli kaşlara sahip olmak istiyorsanız kaşlarınıza doğru yöntemler ile bakım yapmalısınız. Güzel olmak zor değil, uygulayabilecekleri güzellik sırları kadınların en büyük yardımcısı.

Mükemmel kaşlara ve etkileyen bakışlara nasıl sahip olabilirsiniz?

İşte işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı püf noktaları:

1- Kaliteli cımbız kullanın

Kaliteli ve iyi malzemeden yapılmış bir cımbız kullanmak kaşlar alınırken tüylerin kırılmasını engelleyecektir. Böylelikle kaş alımı sonrası temiz bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Kullanılan cımbızın ucunun kalın, küt olmasına dikkat etmek de fayda var. Kaşlar, doğru tekniklerle ve doğru seçilmiş bir cımbız ile alındığında başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

2- Kaşları şekillendirirken dikkat

Kaşlarınız yüz şeklinize uygun değilse ya da siz şekil veremiyorsanız mutlaka bir profesyonel yardım alın. En azından 2-3 şekil verme düzeltme işini bir profesyonel elin yapması işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü daha sonraki kaş alımlarını kendiniz yapsanız da şeklini bozma ihtimalini azaltmış olacaksınız.

3- Sık ve gür kaşlar için kaşlarınızı doldurun, aydınlık görünmesi için aydınlatıcı sürün

Sık ve gür kaşlar istiyorsanız ama kaş aralarınızda boşluklar varsa kaşlarınız belirgin bir yapıda görünmez. Kaş boşluklarını kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile doldurabilirsiniz. Kaş kalemi, kaş rengine yakın olmalı. Son zamanlardaki kalın kaş modasına uyum sağlayabilmek için kaş farı ile kaşı boyamak güzel bir çözüm. Kaşlarınız daha dikkat çekici ve aydınlık görünsün istiyorsanız, kaş altına ve kaşınızın üzerine çok kalın olmamak şartıyla aydınlatıcı sürebilirsiniz. Süreceğiniz aydınlatıcı kaşlarınızın daha aydınlık ve kalkık görünmesini sağlayacak.

4- Doğal yöntemlerle kaşlarınıza bakım yapın

Kaşlar da bakım ister. E vitamini bakımından oldukça zengin olan hindistan cevizi yağı kullanarak  kaşların gürleşmesini sağlayabilir, kaşların renginin açılmasını önleyebilirsiniz. Uyumadan önce bir miktar hindistan cevizi yağı ile kaşlara masaj yapıp sabah uyandığınızda ılık su ile yıkayabilirsiniz. Yağın etkisini görebilmek için ortalama 2 ay düzenli kullanılmak da fayda var. Özellikle kaşlar için ayrıca üretimi olan hint yağı, tatlı badem yağı sarımsak yağı gibi ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz. İsterseniz her sabah, günde bir kere bu ürünlerden pamuklu çubuk kullanarak kaşlarınıza sürebilirsiniz.

5- Kaşlarınızı tarayarak gözeneklerin açılmasını sağlayın

Kaşları taramak hem kıl moleküllerini harekete geçirir hem de gözeneklerin açılmasını, kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yüzünüzü yıkarken kaş diplerine masaj yapmak da kaşların daha sağlıklı olmasında etkili.

6- Kaşlarınızı duş sonrasında alın

Kaşlarınızı almanız için en uygun zaman duştan çıktığınız zamandır. Bunun sebebi hassaslaşan tenden kaş kökleri çekilirken hissedilebilecek acının en aza indirilmesini sağlamaktır. Diyelim ki, kaş alacaksınız ama duş almanız söz konusu değil. Bu durumda kaşınızı almaya başlamadan önce yüzünüzü ılık su ile yıkarsanız ya da ılık suya bir pamuğa batırdıktan sonra kaşlarınızın üzerinde bir süre bekletirseniz bu işlem de işinizi kolaylaştıracak, kaş köklerinizi alırken daha az acı hissetmenizde etkili olacaktır.

7- Kaş maskarası kullanın

Kaş tüyleriniz özellikle uzun yapıdaysa ve daha kavisli görünmesini istiyorsanız, kaşlarınızı sabitleyebilir hem de kavisli görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için üretilmiş olan kaş maskarasından faydalanabilirsiniz. Yapacağınız işlem çok basit; kaviste yukarı doğru, kuyruk kısmında ise aşağı doğru maskarayı sürmek.

8- Kaşlarınızı aydınlık bir ortamda alın

Kaşlarınızı alırken aynaya baktığınızda yüzünüzü aydınlık görecek şekilde konumlanmalısınız. Gün ışığından faydalanarak kaşlarınızı çok daha net görebilmeniz söz konusu. Büyüteç bir ayna kullanarak alacağınız kaş tüylerini çok daha rahatlıkla seçebilirsiniz.

 

HENÜZ YORUM YOK