sac-sekillendirme

Saçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır. Saçınızda yapacağınız küçük bir dokunuş, toplama şekli veya şekillendirme bir anda tüm görüntünüzü değiştirebilir. Sizler için saç bakımı ve şekil verme konusunda pratik yöntemleri bir araya getirdik. Bu güzellik hileleri sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde harika bir görünüme kavuşacaksınız.

Kuru şampuanın inanılmaz etkisi
Saçınız oldukça yağlanmış bir halde ve yıkamaya üşeniyorsunuz. Ya da acilen dışarı çıkmanız gerekti ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, dert değil. Kuru şampuanlar tam da bugünler için. Kuru şampuanı saçınıza sıkıp yağlı görünüme elveda deyin.Bu şampuanları kullanmak için saçınızın yağlı olmasına gerek yok. Saçınızın daha hacimli bir görünüm kazanması için kullanabilirsiniz.

Tel toka deyip geçme!
Sizlerle tel tokaya dair ilginç bir bilgiyi paylaşacağız. Hepimiz tel tokaları düz kısmı altta kalacak şekilde takarız. Ancak bu doğru bir kullanım değilmiş. Tokaları tırtıklı tarafı altta kalacak şekilde kullanmak gerekiyormuş. Bu sayede daha sağlam olup uzun süre saçınızdan düşmeyecekler.

Kuaföre gitmeye ne hacet!
Saçınıza sade ve şık bir topuz yapmak istiyorsanız, kuaföre gitmek şart değil. Kendiniz pratik bir yöntemle hoş bir topuz elde edebilirsiniz. Bunun için saç bantlarından yardım alabilirsiniz. Lastik kısmına saçlarınızı sardınız mı, topuzunuz hazır demektir.

Sihirli dokunuş
Saçlarınızı topladığınızda istediğiniz uzunlukta görünmüyorsa, küçük bir hileyle kuyruğun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için saçınızı iki parçaya ayırıp önce alttaki tutamı toplayın, ardından üsttekini.

Saç spreyi kullanımına dikkat!
Saç spreyi genelde doğrudan saç üzerine sıkılır. Kuaförler dahi bu şekilde uygular. Ancak saç spreyinden etkili bir sonuç almak için önce elinize sıkıp sonra saçınıza uygulamanız daha doğru olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER