sac-yikama

Güzellik kavramı çoğunlukla yüz, saç veya farklı bölgeler için kullanılan dış görünüşten ibaret olduğu için bayanların saçları ile ilgili olarak oldukça takıntılı olduğunu görebilmek mümkündür. Güzellik konusunda bayanlar için kilit nokta olarak görülen saçların uzun olması güzelliğin daha da artmasına olanak sağlamaktadır. Bu sebeple pek çok bayan hızlı saç uzatmak için 8 öneri olarak sunmuş olduğumuz tavsiyelerimize ihtiyaç duyabilmektedir.

  • Saçlarınızdaki kırık noktaları düzenli olarak kestirin. Saç uçlarının hava almasını engelleyen kırıklar sebebi ile saçınızın uzaması da yavaşlayacaktır.
  • Saçlarınızı yıkadığınız zaman en az 10 dakika boyunca saç, saç dipleri ve saç derisine dairesel hareketler şeklinde masaj uygulamalısınız. Bu sayede bölgedeki kan dolaşımınızın hızlandırılması saçlarınızın daha hızlı uzamasına olanak sağlayacaktır.
  • Saç diplerinizin fazla hava almasını engelleyin. Bu durum saçlarınızın hızlı kirlenmesi ve yağlanması saçların hızlı şekilde uzamasına engel olacaktır.
  • Saçlarınızın kuruması saçlarınızın uzamasına engel olacaktır. Sıklıkla banyo yapıp her seferinde de şampuan kullanan bayanların saçları kuru olacaktır. Sık sık banyo yapan bayanlar için her banyoda şampuan kullanmamak en doğru hareket olacaktır.
  • Her saç bakım ürününü kullanmamalısınız. Şüphesiz saç bakım ürünleri saçınızın daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayacaktır. Ancak özellikle saç bakım yağları bu konuda size büyük bir rahatlık sağlayacaktır. Bunlar hem saçınızı besleyecek hem de saç kuruluğu ile ilgili sorunlarınızın çözülmesine yardımcı olacaktır.
  • Çoğu zaman bayanların süslenmesi konusunda hayat kurtarıcı niteliklere sahip olabilen saç düzleştirici ve maşalar saçları yakmaları ve kırmaları sebebi ile saçın hızlı uzamasına engel olabilmektedir. Bu sebeple saçın daha hızlı uzaması için mümkün mertebe bu cihazlardan uzak durulmasında fayda var.sac-duzlestirme
  • Uygun ölçülerde kullanmak kaydıyla zeytin yağı, keten tohumu yağı, ısırgan otu yağı, avokado yağı, Hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağı ile yapılan maskeler de saçınızın hızlı şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Stres pek çok konuda olduğu gibi saç uzaması konusunda da hayatınızda sıkıntı oluşturan etkenler arasında yer alıyor. Tüm bedeninize olduğu gibi hayatınızdan stresi uzaklaştırmanın tüm saçınıza olumlu etkide bulunduğunu görebileceksiniz.

HENÜZ YORUM YOK