kilo-vermek
Biz kadınların hayatının bir evresinde de olsa mutlak kilo problemi olmuştur. Bu evre çok kısa da sürebilir, yıllar da alabilir. Kilo almaya başlayan ve artık aldığı kilolardan rahatsız olan her kadın kendini hemen diyet programlarına ve spor salonlarına adar. Bir an önce aldığı kiloları verip eski formuna kavuşmak için büyük bir çaba sarf eder. Zayıflamak ve forma kavuşmak zaman ve sabır isteyen bir durumdur. Ama ne yazık ki birçoğumuzun buna sabrı pek olmaz. Kilolar öyle kolay ve hızlı alınır ki, aynı o şekilde de geri gitsin isteriz. Ve elbette bunun yolları vardır. Bilinçli beslenmek ve özenli yaşamak hızlı kilo vermemizi sağlar. Bunu daha da detaylandırdığımızda ise karşımıza bazı kurallar çıkar.

kilo-vermek-1

İşte hızlı zayıflamak için 5 kural;

  • Bulunduğunuz durum, aldığınız kilolar, vermeniz gereken kilo ve bunlara göre günlük kalori ihtiyacınızı belirlerken mutlaka ve mutlaka gerçekçi olun. Unutmayın ki ihtiyacınızın fazlasında kalori almak nasıl kilo vermenize engel ise, ihtiyacınızdan az olanı almakta size zaman kaybettirir ve zayıflamanıza engel olur.
  • Günlük yaşantınız bir düzen içerisindedir. Hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız bu düzen içerisine daha fazla hareket sığdırın. Asansör kullanmayın ve merdivenleri tercih edin, araca binmeyin ve mutlaka yürüyün, böylelikle günlük hareket kabiliyetinizi ve kapasitenizi artırın. Bu durum hızlı kilo vermenize oldukça yardımcı olacaktır.
  • Su içmenin vücudunuza sağladığı faydalardan mutlaka haberdarsınızdır. Ancak bir diyet programı içerisindeyseniz ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız su tüketiminize maksimum özen göstermelisiniz. Her gün düzenli olarak daha fazla su tüketmek hızlı zayıflamanıza yardımcı olacaktır.
  • Günümüzde maalesef doğal yaşamdan oldukça uzak yaşamaktayız. Yediğimiz besinlerin birçoğu birçok işleme tabi tutulmuş ve sağlıksız besinler. Diyet yaparken doğal olmayan besinlerle yapılan takviyeler besin değerleri açısından zayıf olduğundan ihtiyaçlarımızı yeterince karşılayamayacaktır. Bu nedenle aldığımız her besinin doğal ve natürel olması besin ihtiyaçlarımızın tam anlamı ile karşılanmasını ve daha hızlı zayıflamamızı sağlayacaktır.
  • Diyet programları başlı başına birer stres kaynağıdır. Her gün, hatta günde üç öğün çıkılan tartılarda oynama olmadığında bu motivasyonu olumsuz yönde etkiler. Kilo veremiyorum diye bu düşünce sizi neredeyse ölüm orucuna kadar götürebilir. Ve bu sık yapılan hatalardan birisidir. Ne olursa olsun diyet yaparken kendinizi sıkmayın. Kendinize zaman verin ve belirlemiş olduğunuz programın ne altına, ne de üstüne asla çıkmayın. Böylelikle zayıflamanız hızlanacaktır.

HENÜZ YORUM YOK