Uzun ilişki sürdürmek karşılıklı sabır ve anlayış istiyor. Problemler oluşsa da, önemli olan bunları doğru şekilde iletişim kurarak ve uzatmadan çözebilmek.

ilişki

Emin olun, çok iyi giden ilişkilerde bile bir takım problemler olur, kimi zaman tartışmalar yaşanır. Hatta geri dönüşü olmayan yollara girilir ve bazen birçok aşk yarım kalır, birçok evlilik son bulabilir. Geri dönüp bakıldığında ise, bazı yaşanan sorunlarda o kadar boş konularda tartışıldığı ve kavgalar edildiği görülüyor.

İlişkilerde problem yaşanmasına neden olan sorunları araştırdık, bakın hangileri ilişkileri zedeliyor.

İşte bu problemlerden 7 tanesi:

1- Aşırı teknolojik olmak, sosyal medya bağımlılığı

Günümüz teknoloji çağı olmasından dolayı teknolojiden uzak durmak neredeyse imkansız ancak teknolojik aletlerle uzun süre ilgilenilmesi de ilişkileri bitirme noktasına getiriyor. Özellikle bilgisayar ve telefona ayrılan zaman neredeyse sevdiklerimize ayırdığımız zamanın iki katı. Hal böyle olunca sevdiklerimiz bu durumdan oldukça şikayetçi. Tabi haklılık payları da yüksek.  Baş başa gidilen bir yemekte bile telefonumuz masa üzerinde eve sürekli bildirim gelmekte ya da belirli aralıklarla biz sosyal paylaşım sitelerine göz atmaktayız doğal olarak karşımızdaki kendini önemsiz ve değersiz hissetmekte. Ayrıca sosyal medyadaki aşırı aktiflik ya da sosyal medyaya bağımlılık ilgisizlik şikayeti ya da kıskançlık doğurabiliyor. Bundan dolayı zamanımızın özellikle sevdiklerimizle geçirdiğimiz kısmında onlara odaklı zaman geçirmeye çalışalım.

2- Eski sevgiliyle arkadaş olmak

Erkekler kadar kadınların da yaptıkları en hatalı şeylerden birisidir. İlişkilerde de büyük sorunlar yaşanmasına neden olur. Hiçbir erkek kolay kolay kaldıramaz bu durumu haklı olarak. Sevdiği kadının bir zamanlar özel bir şeyler paylaştığı kişi ile halen görüşüyor olmasından rahatsızlık duyar. Hele ki sosyal paylaşım sitelerinde eski sevgiliniz şu an arkadaşınız olsa bile fazla samimiyet, emin olun ilişkileri içinden çıkılmaz hallere sokuyor.

3- Uzun alışverişler

Erkeklerin en hoşlanmadığı şeydir uzun uzun yapılan alışverişleri. Özellikle mağaza mağaza gezip, üstelikte tam olarak aklınızda almaya karar vermediğiniz bir şeylere bakıyorsanız bu erkekler için ızdırap verici olabilir. Üstelik bunu sürekli yapıyorsanız sizinle bir süre sonra alışverişte zaman geçirmek istemeyecektir.

4- Maddi sorunlar

İlişki yıpratan en önemli etkenlerden bir tanesidir maddi sorunlar. Bu konu erkeklerin en hassas olduğu konudur. Böyle durumlarda bayanlar biraz daha alışverişlerine dikkat etmeli ve gereksiz alımlardan kaçınmalılar. Emin olun ihtiyacınız olmayan şeyleri daha sonra da alabilirsiniz. Erkekler gereksiz harcama yapılmasından da hiç hoşlanmıyor. Bütçenizi iyice çıkmaza sokmanızın da gereği yok. Çünkü bütçeyi denkleyemeyen ve size istediklerinizi alamayan erkekler daha huzursuz, stresli ve gergin olurlar, bu da ilişkide problemlere yol açar.

5- Özel günlere çok fazla takılmak

Özellikle ilişki süresi uzadıkça özel günlerin sayısı da artar. Doğum günü, yılbaşı diye başlayan özel günler sevgililer günü ilk tanışma yıl dönümü, evlilik yıl dönümü diye devam eden ve uzadıkça uzayan özel günler silsilesi haline gelir. İllaki erkek arkadaşınız ya da sevdiğiniz kişi bu günler için özel bir şeyler yapmak için çabalıyordur ama hepsine yetişmek ve ayrı ayrı sürpriz yapmak mümkün olmaya bilir. Bunları göz önünde bulundurun ve bazen sizin için yaptığı küçük şeylere bile mutlu olun. Sonuçta önemli olan size değer vermesi ve hatırlaması.

6- İlişki akışına renk katmamak

Heyecansız, sıradanlaşmış seks hayatı, boş vermişlik durumu ilişkide problemler yaşanmasına sebep olur. Zamanla çiftler birbirine benzer ve ilişki de heyecan kalmaz bu da ikili ilişkilerde araya mesafe girmesi ve problem yaşanması demektir.  Bu konu da her şeyi erkekten beklememek gerekli. Küçük detaylar ve dokunuşlarla ilişkiye heyecan ve farklı yaklaşımlar katarak bu problemi aşabilirsiniz.

7- Uzun süre bekletmek

Ara ara olması neyse ama ilişki içerisindeyken sürekli ve özellikle bir davete yemeğe gidecekken kapıda, arabada uzun süre bekletmek ilişkinizi yıpratabilir. Bir yere gidilecekse ve uzun bir hazırlık süreci varsa partnerinizle bu durumu paylaşmalı size daha önce haber vermesini söylemelisiniz ve sizde hazırlanma sürecini biraz daha hızlandırmalısınız. Böylece problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

 

HENÜZ YORUM YOK