dis

Bembeyaz, inci gibi parlayan dişlere sahip olmayı kim istemez ki? O halde bunun için sadece diş macunu ile yetinmeyin. Dişlerinizi evde uygulayabileceğiniz kolay ve pratik yöntemlerle daha beyaz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte ışıltılı gülüşler için 6 tüyo.

Limon!
Limon suyu ile dişlerinizi fırçalayarak kısa vadede beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Ancak içine biraz su eklemenizde fayda var, asitli olduğundan direk uygulamak dişlerinize zarar verebilir.

Çilek!
Çileği sevmeyen var mıdır acaba? Her zaman büyük bir mutlulukla yediğimiz bu meyvenin dişleri beyazlattığını biliyor muydunuz? Bunun için yapmanız gereken çilek suyunu dişlerinizde birkaç dakika bekletmek veya ikiye ayrılmış çilekle dişlerinizi ovalamak.Diş macunlarında bulunan laktik asidi içeren çilek, dişlerinizin pırıl pırıl görünmesini sağlayacak.

Peynir etkisi
Kalsiyumun dişlere olan faydası tartışılmaz. Yemeklerden sonra ufak bir parça peynir yiyerek diş minelerini güçlendirebilirsiniz.

Sert meyvelerin gücü adına
Elma, havuç, ayva gibi sert meyveleri kabuğuyla yemek dişler için oldukça faydalı. Bu sert meyvelerin doğal diş fırçası olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıca dişlerin herhangi bir zarar görmeden beyazlaşmasını sağlar.

Kahve, çay veya sigara içerken dikkat!
Kahve,çay gibi kafein iceren içecekler, dişlerin zamanla sararmasına yol açar. Bu anlamda az tüketmeye özen göstermeli veya bir pipet yardımıyla içmelisiniz. Bu şekilde içeceğin dişlerle direkt temasını önlemiş olursunuz.

Şekersiz sakız!
Öğlenleri kimimiz okulda kimimiz iş yerinde diş fırçalama imkanı bulamıyoruz. Yemeklerden sonra şekersiz bir sakız çiğneyerek dişlerinizin temizlenmesine yardımcı olabilir, aynı zamanda bir nebze de olsa bakteri oluşumunu önleyebilirsiniz.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER