guzel-yuz

Bütün kadınların aynaya baktığında görmek istediği tek şey pürüzsüz bir cilttir. Kırışıklıklarla dolu bir cilt her kadının canını sıkar. Yaş ilerledikçe ön plana çıkan bu kırışıklıklar, aynı zamanda dengesiz beslenme, stres ve çeşitli nedenlere bağlı olarak da meydana gelebilir. Peki bu sevimsiz görüntüden nasıl kurtulabiliriz? Kırışıklıklardan tamamen kurtulmak biraz zor olsa da onları azaltıp oluşumlarını önlemek mümkün. Üstelik bunun için pahalı kremler kullanmanız da şart değil. Bütçenizi sarsmadan, evde uygulayabileceğiniz doğal ürünlerle kırışıklıklarınıza pratik ve kolay yoldan çözüm getirebilirsiniz. Sizlere önerdiğimiz bu 5 formül, cildinizin her daim genç ve sağlıklı görünmesini sağlayacak.

Gül yağı:
Gül yağı yaşlanmayı geciktirici etkisiyle kırışıklara karşı iyi bir savaşçıdır. Ciltteki kırışıklıkların oluşmasını engellerken, aynı zamanda cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kayısı çekirdeği Yağı:
Kırışıklıkları önlemek veya gecikmesini sağlamak için kayısı çekirdeği yağını kullanabilirsiniz. Özellikle göz altı kırışıklıklarını gidermede oldukça faydalıdır.

Papatya yağı:
Cildinizdeki kırışıklıkları azaltmak ve daha kusursuz bir görünüme sahip olmak için papatya yağını deneyin. Papatya yağının özellikle göz çevresindeki kırışıklıklara ve kızarıklara iyi geldiğini söyleyebiliriz. Ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak daha taze ve canlı bir görünüm vaat ediyor.

Jojoba yağı:
Genç ve güzel bir cilde sahip olmanın yolu jojoba yağından geçiyor. Cildi nemlendirip sıkılaştırmaya yarayan bu doğal bakım yağı, kırışıklıkların azalmasına da yardımcı olur.

Kırışıklıklardan kurtulmak sadece bakım ile olacak iş değil. Bakımın yanı sıra doğru beslenmeye de özen göstermelisiniz. Yaşlanmayı geciktiren ve kırışıklığı önleyen besinler tüketerek cildinize iyilik yapabilirsiniz. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için çilek, portakal gibi c vitamini içeren meyveler tüketmeyi, bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Cildinize ihtiyacı olan nemi kazandırmak için günde en az 2 litre su içmeniz önemli. Aksi halde ciltte kurumalar meydana gelip kırışıklıklar baş gösterebilir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER