mutfak-2
Mutfağınız küçük diye mutsuz oluyorsanız daha fazla üzülmeyin. Mutfağınızı daha rahat, kullanışlı ve ferah bir görünüme kavuşturmak dekorasyonunda uygulanabilecek küçük dokunuşlar ile mümkün… Zamanının birçoğunu mutfakta geçiren hanımların mutfak dekorasyonunda yapabileceği doğru seçimler, küçük de olsa mutfağını daha kullanışlı, ferah ve güzel hale getirmesini sağlayabilir.

Önereceğimiz basit yöntemlerle daha ferah ve daha kullanışlı bir mutfak yaratabilirsiniz. Bu önerileri uygulayarak mutfağınızda ayrıca ekstra alanlar da elde edebilirsiniz.

  1. Açık tonlarda kullanılan renkler, bulunulan ortamı her zaman olduğundan daha geniş ve ferah gösterdiği için mutfak duvarlarınızda beyaz veya beyazın tonlarına yakın renkleri tercih edebilirsiniz.beyaz-mutfak
  2. Mutfak pencerelerinde zebra perdeler kullanmak mutfağı daha geniş gösterir.
  3. Ortamı daha geniş gösterebilmek için mutfak zemininde açık renk parke kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz kilimler de aynı şekilde açık tonlarda seçilmiş renklerde olabilir.
  4. Küçük mutfaklarda cam avizeler kullanmak mutfağı daha ferah gösterir. Daha aydınlık bir mutfak ve tezgah yaratmak için üst mutfak dolaplarının altlarında LED ışıklar da konulabilir.
  5. Duvarlarınızda raflar kullanarak yerden tasarruf edebilirsiniz. Bu raflara kavanozlarınızı ya da kullandığınız bazı mutfak eşyalarını koyabilirsiniz.
  6. Çekmecelerinizde çekmece içi düzenleyiciler kullanarak dolaplar içinde oluşacak karmaşıklığı önleyebilirsiniz. Alt kısımda kalan mutfak dolaplarının kapaklarının iç kısmını değerlendirebilir, bu bölüme kaşıklarınızı, kepçelerinizi ya da benzeri mutfak eşyalarınızı asabileceğiniz bir askı yerleştirebilirsiniz. Lavabo altına konabilecek sepetlere ve lavabo altındaki dolap kapağı arkasına konabilecek askılara temizlik malzemelerinizi koyabilirsiniz. mutfak-1
  7. Duvara çelik bir tencere-tava standı monte ederek mutfak eşyalarınızı asılı bir biçimde muhafaza edebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK