kücük-oturma-odasi

Birkaç basit yöntem ile küçük oturma odalarında dahi şıklığı ve ferahlığı yakalayabilirsiniz. Bunun için önerilerimize kulak verin.

puf-sehpa

Evinizdeki bazı mobilyaları farklı amaçla kullanmayı deneyin. Mesela oturma odanızdaki pufu aynı zamanda sehpa olarak kullanabilirsiniz. Koltuğunuzun önüne yerleştireceğiniz yuvarlak deri bir pufa ayaklarınızı uzatıp keyif yapabilir, hem de sehpa olarak kullanıp çayınızı kahvenizi koyabilirsiniz.

duvar-dolap

Küçük odalarda bir duvarı tavana kadar dolapla doldurarak yerden kazanabilirsiniz. Hem bu tür dolaplarda pek çok eşyanızı düzenli bir şekilde saklayabilir, aradığınızı rahatça bulabilirsiniz.

beyaz-oturma-oda
Küçük mekanları dekore ederken aydınlık bir ortam yaratmaya özen gösterin. Mümkün olduğunca gün ışığından yararlanmaya çalışın. Ayrıca evinizin ferah gözükmesi için duvar rengi ve mobilyalarda açık renkler tercih edin. Zeminde kontrast renkli bir halı ve zıt renkli yastıklar kullanarak hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

oturma-l-koltuk

Küçük odalar için ideal parçalardan biri de L koltuklardır. Bu tip koltuklar rahat bir oturma alanı sağladığı gibi aynı zamanda yerden kazandırır. Sevimli bir oturma odası hazırlamak istiyorsanız koltuğunuzu pastel renkli yastıklar ve puantiyeli halı ile tamamlamayı deneyin.

oturma-odasi-sehpa

Büyük boy orta sehpa yerine küçük ebatlı orta sehpalar tercih edebilirsiniz. Birbirine yakın boyutlarda iki sehpayı iç içe geçmiş şekilde koyarak şık bir görüntü elde edebilir. Küçük boyutlu olanını misafir sehpası olarak da kullanabilirsiniz.

televizyon-duvar

Küçük odalar için akıllı çözümlerden biri de televizyonu duvara asmaktır. Televizyonu duvara asarak hem yerden tasarruf eder, hem de ferah bir görünüm elde etmiş olursunuz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER