Rimel nasıl kusursuz sürülür en ince detaylarını merak ediyor musunuz?

rimelMakyaj yapmak ve kusursuz görünmek her kadının isteğidir ve neredeyse bütçemizin büyük bir kısmını da bunun için harcarız. En son çıkan çıkan makyaj malzemelerini takip eder, en son teknolojide üretilen ürünleri alırız. Alırız ki, hem güzel görünelim hem de en güzel kıyafetimiz olan cildimize zarar vermeden makyajımızı yapalım.

Ancak bu sanıldığı kadar kolay bir iş değil. Makyaj yapmak başlı başına bir iş olduğu gibi, bazı temel taşları olan kısımları tam anlamıyla yapmadığınız zaman kusursuz bir görünüm elde etmenizde pek mümkün değildir.

İşte bu kusursuz makyajda olmazsa olmazlarından biri de rimel. Göz makyajının son darbesi ve en vurucu kısmı rimel sürümek. Buğulu ve etkileyici bakışlara sahip olmak için uzun ve siyah kirpiklere ihtiyacımız var. Kirpiklere özenle sürülmüş bir rimel göz makyajınızın tam anlamıyla tamam olduğunun göstergesidir. Yorgun yüz ifadesini ortadan kaldırır bakışlarınıza canlılık katar gözlerinizi irileştirir.

Rimel sürmekteki amaç zaten olduğundan uzun ve siyah kirpiklerin yanı sıra kirpiklerin daha hacimli olduğunu göstermektir.

En doğru rimel nasıl sürülür?

  1. Öncelikli olarak maskara seçiminiz önemlidir çünkü maskaranızdan beklentiniz doğrultusunda maskara alımı yapmalısınız. Daha kıvrık kirpikler, daha uzun ya da daha dolgun kirpikler…Tam olarak nasıl kirpiklere sahip olmak istiyorsanız tercihiniz buna uygun maskaralar olmalı.
  2. Ayrıca maskara temizliğine dikkat etmeli ve maskara fırçanızı düzenli olarak temizlemelisiniz çünkü göz hassas bir organdır ve dışarıdan gelen mikroplara karşıda açıktır. Bu yüzden göz için kullanılan ürünlere ayrıca bakım yapılmalıdır.
  3. Rimel sürmek konusunda en önemli faktör gözün herhangi bir yerinden değil tam olarak dıştan içe doğru bir kavis vererek ve kirpik diplerinden itibaren sürülmeye başlanmalı bu sürüm sayesinde hem kirpikler orantılı şekilde kıvrılacak ve hacim alacaktır hem de birbirine karışmış bir görüntü sergilemeyecektir. Bunun yanı sıra renk tonunda da açıklı koyuluk oluşmayacaktır. Sadece kirpik uçlarına sürülen rimel kirpikleri cansız ve sönük gösterecektir.
  4. Rimel sürerken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde olan başka bir hususta direk karşıya ya da aynaya bakmak yerine gözlerimiz aşağıya kaydırarak ve zikzak çizerek ince bir hat şeklinde sürüm yapmaktır. İkinci kat rimel sürmeyi mutlaka yapın ancak birinci katı sürdükten hemen sonra değil bir müddet bekledikten sonra sürmenizde fayda var.
  5. Kolay gibi görünen maskara sürümünde en büyük sorunun başında topaklanma gelmektedir. Ve maalesef topaklanma olduktan sonra birbirine yapışan kirpikleri eski haline getirmek mümkün olmamaktadır. Topaklanan kirpikler birbirine yapışır ve kısa sürede yapışarak doğallığını kaybeder bunun sonucunda doğallıktan uzak özentisiz bir makyaj ortaya çıkar. Bunu engellemenin ilk yolu daha sürüme başlamadan önce kirpiklerin birbirinden tel tel ayrık olduğuna bakmak ve kirpikleri düzenlemek kişisel bakım ürünü satan mağazalarda bu iş için özel üretilmiş kirpik taraklarından da yararlana bilirisiniz. Daha sonra maskaramıza bakarak donmuş ya da katılaşmış olup olmadığını kontrol etmektir böyle bir sorun olması halinde bir damla tatlı badem yağı yardımı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.  Bu hususlara dikkat ettiğiniz takdirde topaklanmayan ve homojen şekilde sürülmüş bir rimel elde edeceksiniz.

Rimel konusunda iyi markalar ve güzel sürümlü rimeller hakkında da birkaç öneri sunalım sizlere.

Lancome Hypnose, çantanızdan eksik etmeyeceğiniz bir rimel olarak karşımıza çıkıyor. Kolay sürümü, hacim vermesi, kirpikleri tek tek saran fırça yapısı ile vazgeçilmeziniz olmaya aday.

Clinique High Lengths, özellikle teleskobik yeşil fırçası ile bakışlarınızı belirginleştirirken aynı zamanda kirpiklerin bir ok gibi görünmesini sağlıyor. İçerdiği balmumu ve Hylauranate ve Pantethine sayesinde kirpikler esnek olurken aynı zamanda korunuyor.

Estee Lauder Sumptuos, son zamanlar da buğulu bakışlara sahip olmak isteyenlerin adeta vazgeçilmezi. Seksi ve buğulu bakışları kesinlikle bu rimelle yakalayabilirsiniz.

Dior Show, hem kirpiklerim dolgun olsun hem de kıvır kıvır olsun diyenler için iki alternatifi bir arada sunuyor.

 

HENÜZ YORUM YOK