makyaj

Biz kadınlar güzelliğe oldukça düşkünüzdür. Çünkü güzelliğimizi fark ettiğimizde kendimizi daha iyi hissederiz. Bunun için de her bakımlı bayan gibi makyaj yapmayı pek bir severiz. Ancak bu noktada makyajı ne derece doğru yaptığınız önemli. Öncelikle makyaj yaparken cildinize uygun ürünler kullandığınızdan emin olmalısınız. Yanlış ürün seçimleri, hatalı uygulamalar gözeneklerinizi tıkadığı gibi siyah nokta ve sivilce oluşumuna yol açabilir. Özellikle ucuz ürün almak adına, adı sanı duyulmamış, kalitesiz ürünleri tercih ettiğinizde güzel görüneceğim derken cildinizden olabilirsiniz.Bu yanılgıya düşmeden önce size vereceğimiz küçük ipuçlarına kulak verin ve doğru makyajla harika bir cilde sahip olun.

Makyaja başlamadan önce yüzünüzü cilt tipinize uygun, kaliteli bir ürünle temizleyin ve toniğinizi uygulayın. Kuruduktan sonra nemlendiricinizi sürün. Bu aşamalar cildi makyaja hazırlamanın temel adımlarıdır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey; nemlendirici emilmeden herhangi bir uygulamaya geçmemek. Nemlendiriciyi sürdükten sonra biraz bekleyip ardından fondoten, far, allık gibi ürünleri sürmenizde fayda var.

Eğer cildiniz hassas ise cildinizde alerji yapabilecek ürünlerden kaçının. Cilt tipinize göre bir ürün seçerek bunun önlemini alabilirsiniz.

Dudaklarınızı oluşabilecek çatlaklardan korumak için ruj sürmeden önce nemlendirici sürmeye özen gösterin.
Akşam dışarı çıkarken yoğun bir makyaj yaptıysanız, yatmadan önce mutlaka bu makyajı temizlemelisiniz. Makyajla uyuduğunuz takdirde ertesi gün yeni sivilcelere merhaba diyebilir, ayrıca cildinizin erken yaşlanmasına neden olursunuz.

Makyaj yaparken en önemli konulardan biri de hijyendir. Mümkün olduğunca kendi makyaj malzemelerinizle uygulama yapmanızı öneririz. Başkalarının malzemeleri hem sizin cilt tipinize uygun olmayabilir, hem de başka ciltte kullanıldığı için yeterince steril olmaz. Bu nedenle güzellik salonuna giderken bile kendi malzemelerinizi yanınızda bulundurmayı unutmayın. Özellikle fırçalarınızı ve pudra ponponunuz mutlaka olmalı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER