country-stil
Mutfak dekorasyonunda çokça tercih edilen tarzlardan biri de Country stili. Bu tarz eskiye özlem duyanlar, nostaljik parçaları sevenler, mutfağında sıcak ve samimi bir hava yaratmak isteyenler için ideal bir seçimdir. Mutfağınızda country tarzını yakalamak için öncelikle açık renklere yönelmeniz gerekli. Beyaz başta olmak üzere su yeşili, pudra pembe, gök mavisi gibi tonları mutfağınızda kullanabilirsiniz.

beyaz-country-mutfak

Beyaz ile su yeşili veya pudra pembeyi bir arada kullanarak da hoş dekorasyonlar hazırlayabilirsiniz. Su yeşili eskitme bir dolap veya pastel tonlarda ahşap sandalyelerle sevimli bir ambiyans yaratabilirsiniz.

country-mutfak-fikir
Çiçek desenleri, çizgili kumaşlar, camlı dolaplar country stilinin olmazsa olmazlarındandır. Çiçek desenli bir perde veya minderler ile ortama romantik bir hava katabilirsiniz. Beyaz eskitilmiş mobilyalar, çiçek desenli döşemelikler, ahşap klasik sandalyeler country tarzını yansıtır. Eğer bu tarzı seviyorsanız doğal taşlar ve eskitilmiş ahşap eşyalarla mutfağınızda country havası estirebilirsiniz. Bu tip mutfakların bir güzel özelliği de birbirinden farklı objeleri zevkinize göre kombinleyebilmeniz. Takım alışkanlığından uzaklaşıp birbirine uygun değişik eşyalarla stil sahibi ve özgün bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

country-sandalye
Ancak tercih ettiğiniz eşyaların doğal ve işlenmemiş malzemeden olmasına özen gösterin. Yer döşemelerinde de ahşaptan şaşmayın. Beyaz kadar açık kahve gibi toprak renkleri de country tarzının vazgeçilmez renkleridir. Renk renk tabakların dizili olduğu açık raflar, çiçekli yastıklar, renkli eskitme büfelerle donatılmış country tarzı bir mutfak evinize sıcak ve huzurlu bir hava katacaktır.

kırmızı-country-mutfak

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER