baliksirtiŞüphesiz kadınlar için güzelliğin en önemli unsurlarından biri saçtır. İyi şekilde taranmış ve şekil verilmiş bir saç sizi daha bakımlı gösterebilir. Bu yüzden özellikle son yıllarda trend haline gelmiş olan saç örgüsü şekillerini kullanmanız yararınıza olacaktır. Gideceğiniz yere göre farklı şekillerde saç örgüsü yapmanız faydanıza olacaktır. Örgülü saç modelleri içerisinde özellikle bilmeniz gereken ve ünlü yıldızların da sürekli kullanmayı tercih ettikleri modelleri incelemeniz faydanıza olacaktır.

Kumaşlı Örgü Taç: Saçınızı arkaya doğru fırçaladıktan sonra gevşek bir at kuyruğu elde edecek şekilde ikiye ayırmanız gerekiyor. Her iki kuyruktan da küçük bir parça aldıktan sonra seçtiğiniz renkli bir kurdeleyi bu parçanın etrafına sarın. İki tane basit örgü için her iki parçayı da kullandıktan sonra bu örgüleri başınızın etrafında çapraz şekilde döndürerek aynı noktada sabitlemeniz kumaşlı örgü taç yapmanıza olanak sağlayacaktır. Sabitleme işlemi için saç spreyi de kullanabilirsiniz.

Çaprazlı Örgüler: Şakalarınızdan başlayarak oluşturduğunuz iki saç örgüsünü arkaya doğru ve taç hizasından biraz daha aşağıya doğru çekin. Bu iki örgüyü arkada birbirine bağlayarak kalan tutamları da çaprazlayıp şakaklarınıza doğru döndürün. Bu iki örgüyü birleştirdikten sonra şakaklarınızın biraz daha gerisinden saç tutamları alarak biraz daha aşağıdan saçınıza aynı işlemi uygulayın. İkinci örgü setini birinci örgü seti ile sıkıştırdığınızda saç örgüsü işlemi tamamlanacaktır.

Dağınık balıksırtı Örgü: Önce saçınızı dağınık bir biçimde arkadan toplamanız gerekiyor. Klasik yaptığınız dörtlü balıksırtı örgüsüne başlamadan evvel aşağıda tek taraflı bir örgüye başlayın. Burada dikkat etmeniz gereken husus saçınızı çok sıkı örmemeniz gerektiğidir. Bu örgüyü bir arkadaşınızın nikahına giderken ya da arkadaşlarınızla gece gezmesine çıktığınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pürüzsüz Örgü Kuyruk: İlk olarak saçınızı düzleştirmek için saç kurutma makinesi ile saçınızı ısıtıp düzleştirici ile de saçlarınıza düz bir görüntü vermelisiniz. Bu sayede örgünüzü daha kolay ve daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Düzleştirme işleminden sonra arkaya ve aşağıya doğru fırçalayın at kuyruğu yaparak saçınızın uçlarına kadar örgü yapın. Daha sonra örgünüzü at kuyruğu ile düz bir çizgi oluşturacak şekilde yukarı doğru çekerek saçınızın uzunluğuna göre iki ya da üç şerit halinde sararak birkaç toka ile sabitleyin.

HENÜZ YORUM YOK