popolin-pisik-kremi

Aşırı sıcaklık, cildin hava almaması, bebeklerde derinin bebek bezine sürtünmesi ve cildin uzun süre kirli ve ıslak bezle kalması ve benzeri nedenlere bağlı olarak cilt kolayca tahriş olabilir. Bu durumda yapılabilecek birkaç uygulama olsa da en etkilisi pişik kremi kullanmak olacaktır.

1.Alt bezinin yeterince sık değişmemesi, cildin sürtünmeye maruz kalması, ishal, fazla ısı sebebiyle cilt tahriş olup kızarabilir. Bu durumda kaliteli bir pişik keminden daha iyi bir ilaç olamaz. Özellikle çinko oksit içerikli, paraben, sülfat ve koruyucu madde içermeyen bir pişik kremi cildinizdeki tahrişi kısa sürede iyileştirir.

2.Tahriş olmuş deride nem ve artan ısı nedeniyle bazı mikroplar üreyebilir. Bu durumda pişikli bölge “infekte” olur ve Candida adı verilen mantar enfeksiyonu gelişir. Böyle bir durumda pişik önleyici krem ile soruna hemen müdahale edebilirsiniz.

3.Cildinizde kuruma meydana geldiyse, nemlendiriciye alternatif olarak pişik kremini kullanabilirsiniz. Pişik kremleri bebeğinizin hassas cildi için geliştirilmiş özel formülüyle sadece pişiği önleyip korumakla kalmaz, hem bebeğinizin hem de sizin cildinizi yumuşacık yapar.

4. Pişik kremi ciltte oluşan lekeler için de güçlü bir savaşçı. Bebeğinizin cildinde veya sizin cildinizde meydana gelen lekelere pişik kremiyle çözüm bulabilirsiniz.

5. Tedavi edilmeyen pişiklerde, çok kısa süre içerisinde, o bölgenin üzerinde sekonder enfeksiyon olarak bilinen, bakterilerin neden olduğu yeni enfeksiyonlar oluşur. Bu nedenle pişik tedavisi öncesinde oluşumunu engelleyecek hijyenik kremleri düzenli olarak kullanmanızı öneririz.

Pişik kremini sadece bu durumlarda değil, bebeğinizin her alt değişiminde koruyucu amaçlı kullanmalısınız. Bebeğinizin her alt değişiminde Popolin ve 99 pişik önleyici krem kullanarak cildini tahrişe karşı koruyabilirsiniz. Bebeğinizin hassas cildiyle uyumlu, paraben ve kimyasal madde içermeyen Popolin ve 99 bebek bakım ürünleri ile bebeğiniz cildi her zamankinden sağlıklı ve yumuşacık olacak.

HENÜZ YORUM YOK