tırnak-bakim

Bayanların en güzel aksesuarlarından biri de ojeler. Heleki son zamanlarda artan oje çeşitliliği ve değişik nail-art uygulamaları ile ojeye olan düşkünlüğümüz daha da bir arttı. Özellikle kış aylarının gelmesiyle koyu ojeleri daha sık tercih eder olduk. Koyu ojelerin tırnakları olduğundan daha güzel gösterdiği konusunda herkesin hem fikir olacağına eminim. Ancak bir olumsuz yanı var ki o da; tırnakları sarartması. Ojeden dolayı sararan tırnaklarınızdan şikayetçiyseniz, dert etmeyin. Evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle tırnaklarınızı beyazlaştırmanız mümkün.

Sararmış tırnakları beyazlatmanın en iyi yolu limondan geçiyor. Hal böyle olunca limonla uygulayabileceğiniz birkaç yöntemi sizler için bir araya getirdik.

• Limonu ortadan ikiye kesin ve tırnaklarınızı limonun içine yerleştirip birkaç dakika bekleyin. Kısa sürede etkisini göreceksiniz.
• Bir bardak ılık suya birkaç damla limon damlatın ve ellerinizi bu suyun içinde 15 dakika kadar bekletin. Belirli aralıklarla yaptığınızda sararmış tırnaklarınızın yerini bembeyaz tırnaklar alacak.
• 1 bardak ılık suya, 10 damla kadar limon ve yarım tatlı kaşığı kabartma tozu ekleyip karıştırın. Tırnaklarınızı birkaç dakika bu karışımın içinde bekletip temizleyerek harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Limonda bulunan doğal asit, tırnaklarınızın beyazlamasında yardımcı olacaktır!
• Dişleriniz için kullandığınız beyazlaştırıcı ürünlerin tırnaklarınıza da faydası var. Limon suyu ile beyazlatıcı etkiye sahip diş macununu karıştırıp, bu karışımla tırnaklarınızı dişlerinizi fırçalar gibi fırçalayın.Böylece kısa zamanda bembeyaz ve parlak tırnaklara kavuşacaksınız.

Bu önerileri uyguladığınız takdirde hem daha sağlıklı ve temiz tırnaklara sahip olacak, hem de tırnaklarınızın daha çabuk uzamasını sağlayacaksınız.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER