spor
Bayanların korkulu rüyası olan selülit, güzelliği tehdit eden önemli unsurlardan biridir. Fakat kötü bir görünüme sahip olan bu bölgesel yağ birikintilerinden kurtulmanın pek çok yolu vardır. Spor yaparak ve yediklerinize dikkat ederek selülit sorunuyla başa çıkabilirsiniz.

Biz sizler için işin spor yanını ele alarak selülit giderici egzersizleri bir araya getirdik. Haftada üç gün bu egzersizleri yaparak selülitsiz vücuda merhaba diyebilirsiniz. Her bir egzersizi 20 kez tekrar edip bol bol su içmeniz önemli. Yazın harika bir görünüm elde etmek için şimdiden çalışmalara başlayın, yaz geldiğinde plajlarda göğsünüzü gere gere dolaşma keyfini yaşayın.

1.Yüzüstü yatıp kalça kaslarını sıkın ve beş saniye bekleyerek gevşeyin.
2.Bacaklarınızı omuz genişliğinde açıp kalçanız dizlerinizin hizasına gelecek şekilde çöküp kalkın.
3.Yan yatma pozisyonunda alt bacağı büküp, üst bacağı 45 derecelik açıyla kaldırın. Bu pozisyonda beş saniye bekleyip gevşeyin.
4. Sırtüstü yatarak ayak tabanlarınızı yere basın ve kalçayı kaldırıp, indirin.
5.Dik pozisyonda oturur şekilde dizlerinizi 90 derece açıyla, ayaklarınızı yere basacak halde yerleştirin. Bu pozisyonda bacak arasına bir yastık koyup bu yastığı sıkıştırın ve beş saniye bekleyerek gevşeyin.
6.Emekleme pozisyonunda bacağın tekini bükmeden arkaya doğru uzatın, aşağı yukarı kaldırıp, indirin.
7. Ayakta, dizinizi bükerek göğsünüze kadar kaldırıp, indirin. Hem sağ hem de sol diziniz için aynı hareketi tekrarlayın.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER