yuzmek

Forma girme ve güzel bir vücuda sahip olmak her kadının hayali. Tek sorun elbette forma girebilmek değil. O formu koruyabilmekte en az form tutabilmek kadar önemli. Bunları başarabilmek ise o kadar da zor değil. Forma girebilmek için öncelikle kararlı olmak ve güçlü bir iradeye sahip olmak gerekli. Bu bir, iki aylık bir çalışma ile olacak bir şey değil. Düzenli uygulamalar ve süreklilik ilk şart. Bunun sonrasında ise geriye yapılacak tek bir şey kalıyor, oda doğru egzersizleri bilmek. Bazen spor salonlarında, bazen ise evlerde kolaylıkla yapılacak ve vücudunuzu forma sokabileceğiniz birçok egzersiz mevcut. Bunlardan en önemli, en etkili ve en faydalı olanlarını düzenli şekilde yapmak ise sizi başarıya götürecek yol.

kosmak

İşte vücudunuzu forma sokacak 5 egzersiz;

  • İp atlamak: Çocukluğumuzda hepimizin en çok sevdiği şeylerden birisi de ip atlamaktı. O zamanlar işin sadece eğlence kısmındaydık, ne kadar faydalı olduğunun pekte farkında değildik. Bugün ise vücudumuzu forma sokabilmek için ip atlamanın en iyi egzersizlerden biri olduğunu biliyoruz. Hem oldukça ucuz, hem de özel b,r alan gerektirmeyen bu egzersizi istediğiniz her yerde yapabilirsiniz. Oldukça eğlenceli de olan bu egzersiz ile diğer tüm aktivitelerden daha fazla kalori harcadığınızı da unutmayın.
  • Yüzme: Vücudunuzdaki tüm kasları birden çalıştıran ve aynı zamanda sağlık açısından da birçok faydası bulunan bir spor dalı daha sanırım yoktur. Tansiyonu azaltıp, kalbi güçlendiren ve böylelikle enerjinizi artırarak egzersiz kapasitenizi artıran bu egzersiz ile vücudunuzu forma sokmak oldukça kolay. Eğlenceli ve tüm aile birlikte yapabileceğiniz yüzme egzersizi forma girebilmeniz için mükemmel bir spor.
  • Bisiklete Binmek: Bu egzersiz yağ yakmak, kilo vermek ve vücudunuzu forma sokabilmek için yapılacak en başarılı ve keyifli aktivitelerden birisi. Kollarınızı, bacaklarınızı, sırtınızı ve hatta kalbinizi güçlendiren bu egzersiz ile tüm vücudunuzu kontrol altına almanız mümkün.
  • Koşu: Özellikle sabahın erken saatlerinde yapılan koşuların vücudu forma sokmanın yanında vücuda birçok faydası var. Stresi azaltan, kalbe iyi gelen, depresyon riskini uzaklaştıran bu egzersiz ile yüksek miktarda kalori yakmak mümkün.
  • Dans Etmek: Eğer spor yapmayı sevmiyorsanız ve spor yaparken sıkılıyorsanız dans etmek vücudunuzu forma sokabileceğiniz belki de en keyifli egzersiz. Her gün düzenli bir şekilde yarım saat dans etmek hızlı bir şekilde forma kavuşmanıza neden olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK