Durun tahmin edelim. Bu yıl yeni yıla evinizde ve ailenizle birlikte gireceksiniz.yilbasi_oynanacak_oyunlar

Siz de yeni yıla nasıl girerseniz tüm yıl öyle geçer düşüncesine inananlardansınız, ailecek sımsıcak yenilen bir akşam yemeğinin ardından eğlence dolu bir gece geçirmeyi arzu ediyorsunuzdur.

Saat 12’ye dakikalar kala geri sayıma hep beraber başlayacak ve tam gece 12’de ailenizle kucaklaşarak, onlara sarılarak yeni yıla gireceksiniz. Kış günleri malum, hava erken karardığı için yılbaşı akşamı akşam yemeği de belki erken saatte yenilecek.

Yemek sonrası, saat 12’ye kadar nasıl zaman geçireceksiniz? Tabi ki birbirinden güzel yılbaşı oyunları ile. Tüm aile bir arada, müthiş bir eğlence ve huzur ile oyunlar oynayacaksınız. Genç yaşlı demeden herkesi içine alan bu oyunlarda zamanın su gibi akıp gittiğinin farkına bile varamayacaksınız.

Yılbaşı gelmeden hangi güzel oyunla gecenizi geçireceğiniz konusunda fikir sahibi değilseniz, size bazı önerilerimiz olacak.

İşte yılbaşında evde ailecek oynayabileceğiniz oyunlar:

Tombala

Yılbaşında tombala oynamanın ne kadar yaygın olduğunu bilmeyen yoktur. Bugüne kadar geçirdiğiniz yılbaşı akşamlarında mutlaka denk gelmişsinizdir. Çünkü tombala yılbaşı akşamları için efsane haline gelmiş bir oyundur. 7’den 70’e her yaştan aile ferdini dahil edebileceğiniz tombala ile hem tatlı bir çekişme yaşayabilir hem de sıcacık bir aile ortamı sağlayarak yılbaşı gecenizi geçirebilirsiniz.

Tabu

Tabu oyunu esnasında ortaya çıkan diyaloglar insanların en üst düzeyde eğlenmelerine olanak sağlar. Özellikle aile yaş ortalamanız gençse yılbaşı akşamında tabu oynamak size ummadığınız kadar güzel bir akşam yaşatacaktır. İki farklı çeşidi ile oldukça zevk veren tabu size önereceğimiz en güzel oyunlardan birisidir.

Jenga

Bu oyun son dönmelerde daha çok bilinir hale geldi. Tahta parçalarının bu denli eğlenceli olabileceğini emin olun hiç düşünmemişsinizdir. İstediğiniz kadar kişinin katılabileceği bu oyunda ailenin her ferdine yer var.

Okey

Kalabalık bir aile değilseniz ve kutlamanız sadece dört kişiden ibaretse işte size önerebileceğimiz en keyifli yılbaşı oyunu. Ortaya koyduğunuz keyifli ve masum iddialarla bu oyunu çok daha zevkli ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Scrabble

Dünyanın bekli de en çok sevdiği oyun bu. Yine tüm aile ile birlikte oynayabileceğiniz Scrabble en eğlenceli kelime oyunlarının başında geliyor. Şansınız ve zekanız size elverdiği sürece oldukça başarılı olabilirsiniz. Scrabble, aileyi bir arada tutabilmek ve herkesin eşit derecede zevk alabilmesi için harika bir oyun seçeneği olabilir.

Pictureka

Yenilenmiş hali ile raflarda yeni alan bu mükemmel oyun adeta resimlerin dansı. Yılbaşı akşamını renkli ve heyecanlı geçirmek istiyorsanız, bu oyun da eğlence planlarınız arasında yer alabilir.

HENÜZ YORUM YOK