pantolon
Geçmiş yılların efsane parçalarından olan yüksek bel pantolonlar son yıllarda tekrar göz bebeğimiz oldu. Tüm podyumları ve vitrinleri süsleyen bu retro parça aslında kadınlara belki de en çok yakışan parçalardan. Elbette tek şartla; doğru parçalarla kombinlendiğinde. Eğer o ince çizgiyi yakalayamazsanız tablo bir anda tersine dönebilir. Ve bu duruma düşmemek için parçaları birleştirmeyi iyi bilmelisiniz.

pantolon-1

Peki, bu kombinler nasıl yapılır, yüksek bel pantolonları en güzel hangi parçalar kaldırır. İşte size yüksek bel pantolonlarla yapılan kombinler;

  • Yüksek bel pantolonları tamamlayan en iddialı parça beklide gömleklerdir. Pantolonun içerisine aldığınız gömlekler ile can alıcı görüntüler elde edebilirsiniz. Yüksek bel pantolonlar bildiğiniz üzere bacak boyunuzu uzun gösterir. Ve üst kısmınızla bacak boyunuzun orantılı olması bu parçanın kullanımında son derece önemlidir. Bunun için gömlekle kombin yaparken gömleğinizin iki veya üç düğmesini açık bırakarak V yaka oluşturun. Böylelikle üst bedeninizde uzun görünecektir. Pantolonunuzun kumaşına ve tarzına göre seçeceğiniz gömleklerde eğer boy sorununuz varsa aynı renkleri tercih etmeye çalışın ki daha bütün bir görünüm elde edilsin.
  • Crop Tops’lar yani kısa bluzlar şüphesiz ki son dönemin en gözde parçalarından. Bu modeller adeta yüksek bel pantolonlar için üretilmiş. Sağlamış oldukları bütünlük ve kombin kusursuz denilebilecek güzellikte. Kış mevsiminde kolaylıkla temin edebileceğiniz crop kazakların ve yaz mevsiminde bulabileceğiniz crop t-shirtlerin özellikle kot yüksek bel pantolonlar ile kombinlenmesi doğru bir adım olacaktır.
  • Maskülen bir şıklık peşindeyseniz yüksek bel bir boyfriend jean sahibi olun. Paçalarını kıvırdığınız jeaninizin altına sneakerslardan bir tercih yapın. Pantolonunuzun içine alacağınız salaş bir t-shirt ve elbette kombinin kırılma noktası olan deri bir ceketle istediğiniz havayı kolaylıkla yakalayın.
  • Yükse bel pantolonunuzun retro havasını tamamlayacak bir diğer parça ise büstiyerdir. Askısız veya çok ince askıdan oluşan ve vücudunuza oturan büstiyerler sizi oldukça çekici yapacaktır.Özellikle yüksek bel bir jean ile bu kombin yapılırsa sonuç çok daha güzel olacaktır.
  • Yüksek bel pantolon kombinlerinde ayakkabı seçimi de son derece önemlidir. Bu tarzda en sık kullanılan ayakkabılar stilettolardır. Eğer kısa veya orta boylu iseniz, pantolonunuzla aynı renklerde bir stiletto sizi her zaman hoş yansıtacaktır. Uzun boyluysanız ve düz ayakkabı sevenlerdenseniz bu durumda yine sivri burunlu modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Boyfriend tarzı yüksek bel pantolonlarda ise babetleri ve yuvarlak burunlu düz ayakkabıları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

pantolon-2

HENÜZ YORUM YOK